Centrum Badań i Rozwoju ES otwarte!

2017-08-05
Centrum Badań i Rozwoju ES otwarte!
  Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems otwarte
 
200 polskich inżynierów będzie pracowało w nowym Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems. Na ponad 2100 mkw powierzchni powstawać będą innowacyjne projekty z dziedziny intralogistyki. 5 sierpnia br. w Żabowie pod Szczecinem odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, polskiego dostawcy automatyzacji intralogistyki wchodzącego w skład grupy kapitałowej PAGED SA. Otwieramy przestrzeń, która na pewno zbliży wiele firm do bycia nr 1 w swoich branżach na rynku. 

W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistyce – powiedział podczas otwarcia
Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.

Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to święto i jest nam niezmiernie miło, że tego dnia możemy celebrować je w tak znakomitym gronie ponad 150 gości z Polski i Europy. Gratuluję firmie i życzę kolejnych sukcesów  – dodał Tomasz Modzelewski Prezes PAGED SA.

Szczecin i region zachodniopomorski stają się doskonałym zagłębiem logistycznym. Obecność w regionie takich firm jak Europa Systems, Zalando czy Amazon potwierdzają, że nasza przewaga konkurencyjna rośnie każdego dnia
– podkreślał Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Michał Przepiera.

Centrum Badań i Rozwoju otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że w projektach na dofinansowanie B+R firma pokonała takie marki jak Solaris czy Asseco. Wartość projektów badawczych to 13 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z dofinansowania. W CBiR obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy  i zaplecze techniczne. Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.  Europa Systems po sukcesie rynkowym produktu ES Gear – AGV automatyczny i samojezdny wózek transportowy zapowiada kolejne przeboje. Pierwszych produktów zrealizowanych w CBiR możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.      

Europa Systems jest dziś zarówno generalnym wykonawcą rozwiązań intralogistyczych – dostarcza kompleksowe linie przenośników, automatyki i systemów składowania dla końcowych klientów, integruje je z istniejącymi systemami, odpowiada za całość inwestycji, jak i działa jako partner technologiczny dla integratorów automatyki. Firma współpracuje z klientami od branży FMCG, poprzez centra dystrybucyjne, automotive ze szczególnym uwzględnieniem branży oponiarskiej, a kończąc na przemyśle opakowań, drzewnym i stalowym. Produkty firmy Europa Systems  to zarówno systemy transportu i składowania, wśród których wyróżnikiem na rynku są zautomatyzowane systemy szyte na miarę jak transport wewnętrzny ciężkich ładunków powyżej 1000 kg.  

Przychody firmy na przestrzeni ostatnich lat kształtowały się następująco  – w 2013 r. poziom 57 360 000 złotych, w 2015 r. - 85 380 000 złotych, a w 2016 r. – 95 696 000 złotych. Przyrost rok do roku w 2016 wyniósł 12 procent. W 2013 r. Europa Systems zrealizowała 920 zamówień, a w 2016 r. – 1459.  Zatrudnienie w 2013 r. w Europa Systems było na poziomie 128 osób, w 2016 r. już 206 pracowników.

Firmę założył ponad 20 lat temu Krzysztof Marszałek, który obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej.    

O Europa Systems   Europa Systems - spółka należąca do grupy kapitałowej PAGED SA,  to wiodący producent zauto­matyzowanych systemów logistyki wewnętrz­nej. Polska firma dysponu­je  w Żabowie jednym z najnowocześniejszych zakła­dów produkcyjnych w Europie i zatrudnia 200 inżynierów, techni­ków i wysokiej klasy specjalistów. Prawie 30 letnie doświadczenie zdoby­te dzięki realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach spowodowało, iż Europa Systems to rozpoznawalny dostawca świato­wej klasy rozwiązań w zakresie automatyzacji i optymalizacji wewnętrznych procesów trans­portu i magazynowania z wykorzystaniem produktów takich jak: ES Gear - wózki samojezdne AGV, robot suszący do kontenerów wykorzystywanych w sektorze Retail czy automatyczne systemy do składowania blach, palet. Firma współpracuje m.in. z takimi markami jak: Bridgestone, Cisowianka, Carlsberg, Rockwool, Avery Dennison.  

#WEAREENGINEERS
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2017
pixel