Europa Systems biega z Szybką Dychą od lat

2019-03-15
Europa Systems biega z Szybką Dychą od lat

Pyrzycka Szybka Dycha przejdzie do historii, zanim się w ogóle rozpocznie. Nie tylko z uwagi na ilość uczestników (okrągły tysiąc), ale również ze względu na skalę zainteresowania tym wydarzeniem. Już pod koniec lutego zakończyły się zapisy. Organizatorzy zamknęli listę startową na parę tygodni przed samymi biegami. To spowodowało, iż w różnych miejscach w internecie (fora, komentarze) można było natknąć się na wręcz dramatyczne zapytania, apele o możliwość odkupienia biletów upoważniających do udziału w tych zawodach.

Pomimo swojej nazwy, Pyrzycka Szybka Dycha to nie tylko biegi na 10 km. Chociaż ta formuła jest najbardziej popularna. W tym roku na 1000 miejsc aż ¾ uczestników (bez względu na płeć oraz wiek) weźmie udział w biegach na odcinku 1/4 maratonu. Dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w nieco krótszym dystansie, organizatorzy przygotowali 5-kilometrową trasę. W obu formułach start jest dowolny - może być indywidualny lub drużynowy.

Jak co roku jako jeden z największych pracodawców w regionie, firma Europa Systems (której zakład produkcyjny znajduje się w podpyrzyckim Żabowie) angażuje się w Pyrzycką Szybką Dychę. Swoje siły łączą dwie marki, których rozpoznawalność wybiega daleko poza województwo zachodniopomorskie. Jest to już wręcz tradycją, że Europa Systems funduje nagrodę (w tym roku w wysokości 1000 zł netto) dla osoby, która poprawi rekord 10-kilometrowej trasy. Obecnie należy on do Adama Nowickiego ze szczecińskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego - wynosi 30 minut i 14 sekund.

W biegach weźmie udział także ekipa ze ES Sport Team w składzie: Kacper Kwiek, Krzysztof Piotrowski, Natalia Sadkowska oraz Wojciech Piwowarczyk. Udział tego ostatniego nie jest przypadkowy. Od lat Europa Systems wspiera nie tylko w Pyrzycką Szybką Dychę, ale także karierę Wojtka Piwowarczyka - obiecującego biegacza w jego drodze do olimpijskich marzeń.

Czy ktoś ma szansę na poprawienie wyniku Adama Nowickiego? Największe ma oczywiście Wojtek Piwowarczyk. Jednak czas (a raczej przebieg biegów) pokaże, jak to będzie naprawdę. Przecież w sporcie wszystko jest możliwe.

Serdecznie zapraszamy do Pyrzyc (k. Szczecina). Doping zawodnikom zawsze się przyda.

O Europa Systems | #WEAREENGINEERS
Europa Systems to wiodący producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Firma z województwa Zachodniopomorskiego dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów. Inżynierski charakter i motto „We Are Engineers” oraz ponad 20 letnie doświadczenie zdobyte dzięki realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach spowodowało, iż Europa Systems to rozpoznawalny dostawca światowej klasy rozwiązań w zakresie automatyzacji i optymalizacji wewnętrznych procesów transportu i magazynowania. Firma posiada Centrum Badawczo – Rozwojowe w ramach, którego testowane są innowacyjne rozwiązania takie jak autonomiczne, samojezdne wózki i roboty mobilne (AGV, AIV); czy opatentowany, jedyny na świecie Robo Wash & Dry - robot susząco-myjący do kontenerów wykorzystywanych w sektorze Retail. Produkty takich marek jak m.in: Bridgestone, Michelin, Cisowianka, Carlsberg, Rockwool, Avery Dennison, wykorzystują do procesów transportu i magazynowania zautomatyzowane systemy zaprojektowane i wyprodukowane przez Europa Systems.

Więcej informacji na www.europasystems.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec  2019
pixel