Firma

Firma europa systems

Europa Systems jest zaufanym partnerem w zakresie projektowania, budowy, wdrażania i obsługi zautomatyzowanych rozwiązań systemowych dla magazynów, centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych.

ZWINNE ROZWIĄZANIA DLA

Automatyzacji magazynowej i logistyki produkcji.

Usprawnienia procesów, automatyzacja przepływu materiałów wraz z oprogramowaniem optymalizującym wydajność stanowią elementy składowe każdego naszego rozwiązania. Aby opracować idealną konfigurację systemu, Europa Systems stosuje podejście inżynierii przemysłowej skoncentrowane na doskonałości operacyjnej. ​

Nasze zasoby

Praca zespołowa

Jesteśmy zespołem 300 inżynierów, techników i specjalistów opracowujących sprawne rozwiązania intralogistyczne w zespołach interdyscyplinarnych.

Zdolności produkcyjne

Nasz najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Europie zapewnia, że 95% procesów produkcyjnych naszych systemów jest wykonywanych w jednym miejscu.

17.500 m2 Powierzchni produkcyjnej
300 Inżynierów i specjalistów
Nasze know-how

Doświadczenie w intralogistyce

Mamy ponad 25 lat doświadczenia zdobytego podczas realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach.

Rozwiązania dostarczane globalnie

Rozwiązujemy problemy poprzez dostarczanie światowej klasy rozwiązań w zakresie automatyzacji i optymalizacji wewnętrznych procesów transportu i magazynowania.

Ponad 1000 Klientów w Europie
20 Lat doświadczenia
Jesteśmy zaufanym partnerem

W dziedzinie rozwiązań intralogistycznych

Wspieramy naszych klientów doradzając w zakresie optymalizacji i projektowania systemów zautomatyzowanych procesów transportowych i magazynowych.

Jesteśmy inżynierami

Oznacza to, że rozwiązujemy problemy, przekuwając wyzwania naszych klientów w sukces.

100% Poświęcenia i dzielenia się wiedzą
97% Najlepszej jakości w badaniu satysfakcji klienta
Liczby,
z których jesteśmy dumni

Jesteśmy wiodącym w Europie producentem, dostawcą i integratorem systemów zautomatyzowanych rozwiązań i urządzeń intralogistycznych.

  • Jesteśmy partnerem pierwszego wyboru w dziedzinie rozwiązań intralogistycznych w Europie
  • Wdrażamy nasze rozwiązania w systemie "pod klucz" na całym świecie
  • Jesteśmy preferowanym dostawcą dla wiodących producentów OEM
Dowiedz się więcej

ZAKRES USŁUG

PRODUKCJA SYSTEMÓW

PRODUKCJA SYSTEMÓW

Nasze procesy produkcyjne spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.
ROZWÓJ AUTOMATYZACJI

ROZWÓJ AUTOMATYZACJI

Oferujemy zintegrowane i autorskie rozwiązania z dziedziny Przemysłu 4.0 i Logistyki 4.0.

NASZE WARTOŚCI

Współpraca
Współpraca
Tworzymy zgrany zespół, w którym otwartość, wsparcie i zaufanie prowadzi nas do osiągania sukcesów.
Odpowiedzialność
Odpowiedzialność
W dążeniu do doskonałości podejmujemy odważne i świadome decyzje.
Zaangażowanie
Zaangażowanie
Z pasją i determinacją wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom.
Wiedza
Wiedza
Podejmujemy wyzwania w oparciu o doświadczenie i ciągły rozwój kompetencji.
Wiarygodność
Wiarygodność
Dotrzymujemy słowa. Dostarczamy to, na co się umówiliśmy
Kreatywność
Kreatywność
Kreujemy przestrzeń dla innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Inspirujemy siebie nawzajem.

Nasza wizja

"...The first-choice partner for agile intralogistics solutions in Europe."

Nasza misja

"We apply our passion & engineering know-how to suport the future of your business."

Nasz zarząd

Michał Zborowski
Michał Zborowski
Prezes Zarządu Europa Systems

Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy w różnych sektorach gospodarki, w organizacjach o krajowym i międzynarodowym zasięgu.

W ostatnich pięciu latach zajmował kluczowe stanowiska w spółkach z branży przemysłu ciężkiego: Wiceprezes Zarządu KGHM Metraco S.A. oraz Dyrektor Naczelny ds. Administracji i Zakupów w KGHM Polska Miedź S.A. Pełnił funkcje Przewodniczącego Rad Nadzorczych Spółek Centrozłom Wrocław S.A. oraz Walcownia Metali Nieżelaznych ŁABĘDY S.A., a także Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej Mercus Logistyka Sp. z o.o.

Posiada doświadczenie pracy w sektorach IT oraz wysokich technologii. Pełnił funkcje menedżerskie w obszarach sprzedaży oraz rozwoju biznesu w takich podmiotach jak Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Alliance Technology Polska, Mozo-Grau, Software Escrow Management, czy CELSA Huta Ostrowiec.

W 2023 roku rozpoczął współpracę z Grupą Thumos Poland jako doradca Zarządu Spółki Thumos Poland Sp. z o.o. oraz jako członek Rady Nadzorczej Spółki Europa Systems Sp. z o.o. Został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Spółek Europa Systems Sp. z o.o. oraz Europa Systems Rzeszów Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia Master of Business Administration na IESE Business School oraz Program Value Creation Through Effective Boards organizowany przez IESE Business School oraz Harvard Business School. Ponadto jest Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów IESE Business School w Polsce.

Marek Czyż
Marek Czyż
Członek Zarządu Europa Systems

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Doświadczenie zdobywał pracując w branży finansowej, a także w firmach usługowych i produkcyjnych. Zajmował kluczowe stanowiska (dyrektor finansowy, członek zarządu) w takich podmiotach jak Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, czy Grupa Azoty Polyolefins S.A. Był członkiem rady nadzorczej w funduszu private equity. Posiada doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu WSB Merito Szczecin.

Tomasz Żabiński
Tomasz Żabiński
Członek Zarządu Europa Systems

Posiada ponad 25 -letnie doświadczenie w realizacji projektów technologicznych, w tym w szczególności w opracowywaniu i wdrażaniu: systemów sterowania układami mechatronicznymi, oprogramowania do monitorowania zasobów produkcyjnych oraz systemów klasy MES. Uczestniczył w wielu komercyjnych projektach oraz w licznych projektach badawczo-rozwojowych z obszaru zastosowań metod inteligencji obliczeniowej w zagadnieniach związanych z koncepcją Przemysłu 4.0, w tym predykcyjnego utrzymania ruchu i nadzorowania procesów.

W swojej karierze był współwłaścicielem dwóch spółek o profilu technologicznym oraz pełnił funkcje Prokurenta i Prezesa firmy Żbik sp. z o.o. oraz Wiceprezesa i Dyrektora Działu Automatyki i B+R w firmie EDOCS Systems sp. z o.o.. Przez okres kilku lat pełnił funkcję Konsultanta ds. Automatyzacji i Robotyzacji w firmie produkcyjnej.

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka (AGH Kraków), pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej, wykładowca i wieloletni opiekun Koła Naukowego Automatyków i Robotyków ROBO.

Nasi Partnerzy

Europa Systems – Omron Solutions Partner

Europa Systems – Omron Solutions Partner

Szeroka oferta technologii automatyki przemysłowej firmy Omron jest wspierana przez sieć starannie dobranych partnerów handlowych. Aby przedstawić Państwu optymalną propozycję lokalnego partnera dla Państwa konkretnego zapytania, potrzebujemy od Państwa kilku dodatkowych informacji, które pozwolą nam dobrać partnera o odpowiednich uprawnieniach i wiedzy fachowej dla wskazanych przez Państwa produktów.

„W tym miejscu chciałbym wspomnieć o Europa Systems jako o jednej z najważniejszych firm w Europie zajmujących się robotami mobilnymi w obszarze wdrażania pełnych rozwiązań w projektach intralogistycznych” - Ildefonso Rubio, System Integrator Development Manager EMEA w OMRON.

Europa Systems – partner SIEMENS

Europa Systems – partner SIEMENS

Europa Systems wraz firmą SIEMENS na podstawie umowy partnerskiej współpracują przy promocji rynkowej najlepszych nowoczesnych rozwiązań, jak również ciągle doskonalą wzajemne kompetencje inżynierskie w celu maksymalizacji jakości technicznej dostarczanych produktów.

Obecność Europa Systems na certyfikowanej liście dostawców Siemensa otwiera przed nami kolejne rynki potencjalnych nowych kontrahentów oraz poszerza spektrum działania o nowe obszary rozwiązań przemysłowych. Dzięki podpisanej umowie nasi inżynierowie działający na forum europejskich projektów otrzymują dostęp do profesjonalnej platformy wsparcia technicznego Siemensa, wchodząc na kolejny stopień rozwoju wsparcia klientów oraz doskonalenia obsługi klienta końcowego.

Europa Systems – partner SEW-EURODRIVE

Europa Systems – partner SEW-EURODRIVE

Europa Systems wyprodukowała przy ścisłej współpracy z firmą SEW-EURODRIVE Polska w fabryce w Łodzi i uruchomiła linię przenośników, w skład której wchodzi automatyczny wózek transportowy AGV, oparty na najnowszej technologii zasilania przy pomocy superkondensatorów oraz pętli indukcyjnej MOVITRANS ®

“SEW-EURODRIVE Polska poszukiwał producenta, który jest w stanie dostarczyć wózek AGV według ściśle określonych parametrów i założeń .Taką firmą okazała się Europa Systems - nasz wieloletni i godny zaufania partner technologiczny” Stanisław Nawracaj, Dyrektor Sprzedaży SEW-EURODRIVE Polska

pixel