Linie do transportu palet są doskonałą inwestycją

2015-08-27
Linie do transportu palet są doskonałą inwestycją

Europa Systems specjalizuje się nie tylko w dostarczaniu nowoczesnych systemów transportu wewnętrznego klientom, którzy pragną udoskonalić swoją linię produkcyjną lub przyspieszyć pracę magazynów, ale jesteśmy również doświadczonymi doradcami w przypadku modernizowania istniejących już systemów transportowych. Dodajemy nowe funkcje, rozbudowujemy i ulepszamy instalacje naszych klientów z zachowaniem dbałości o szczegóły i z myślą o innowacyjności, a przede wszystkim funkcjonalności.

Niemal każde przedsiębiorstwo wykorzystuje palety każdego dnia. Ilość palet przechodzących przez magazyny i linie produkcyjne lub dystrybucyjne może być mała, liczona w liczbach pojedynczych w ciągu dnia, a nawet tygodnia. Ale są przedsiębiorstwa, które wykorzystują palety w znacznie większej ilości, liczonej w setkach dziennie, tysiącach tygodniowo. Palety te wykorzystywane są w centrach logistycznych, dystrybucji, magazynach i w realizacji procesów technologicznych. Dla tej drugiej grupy przedsiębiorstw firma Europa Systems oferuje rozwiązania, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i przemieszczanie palet w większej ilości.

Puste i z ładunkiem

Oczywiście linie do transportu palet muszą być przystosowane do różnych obciążeń, bowiem transport ładunku odbywać się będzie w przypadku palet pustych, jak i tych z produktami. Oferowane przez nas rozwiązania pozwalają na transport pojedynczej palety, której waga dochodzić może do 2000 kilogramów na jedną paletę. Do tego transportowany ładunek może mieć różne gabaryty. Najczęściej jednak spotykany jest zakres wagowy transportowanych ładunków od 150 kilogramów do 1000 kilogramów na jednej palecie. Różne są również prędkości, które przeważnie zawierają się w przedziale od 10 do 18 metrów na minutę. Prędkość maksymalna linii wynosi około 30 metrów na sekundę.

Różne rodzaje palet w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów

Linia do transportu palet w naszej ofercie dostosowana jest do różnego rodzaju palet. Nie tylko najpopularniejszy ich typ, czyli Euro, ale również inne odmiany mogą być przenoszone przenośnikami w ramach grupy urządzeń do transportu wewnętrznego. Inne typy palet, czyli:

  • tworzywowe,
  • chemiczne,
  • skrzyniopalety,
  • palety stalowe,
  • skrzynie stalowe o różnych podbudowach,
  • palety drewniane o różnych rozmiarach.

Linie do transportu palet są rozwiązaniem nowoczesnym i usprawniającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa, w którym palety stanowią bardzo ważny czynnik w produkcji i dystrybucji. Szeroki zakres funkcjonowania tego systemu transportu wewnętrznego pozwala na zastosowanie go w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki linii do transportu palet wydajność magazynów i punktów dystrybucji zostanie zwiększona, a inwestycja zwróci się szybko.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2015
pixel