Nasz Zarząd


Wyższa Kadra Zarządzająca stanowi podstawę, na której zbudowana jest struktura Europa Systems Sp. z o.o., stojąc również na straży wartości przyświecających firmie. Zarząd Spółki to zespół składający się z osób o szerokim profilu zawodowym, doświadczeniu i kompetencjach. Zespół, który łączy wysoki poziom uczciwości oraz dbałość o interes firmy i jej pracowników. Takie połączenie sprawia, że Europa Systems jest znakomicie działającą organizacją o wysokim potencjale twórczym i wykonawczym, z jasno określoną wizją rozwoju.

Marcin Tomkiewicz
Prezes Zarządu Europa Systems
Ponad 20 letnie doświadczenie w spółkach o profilu produkcyjnym. Doświadczenie zdobywał m.in. w takich firmach jak Whirlpool, BSH z grupy Bosch sprawując tam funkcje zarządcze i odpowiadając za organizacje zatrudniające ponad 1000 pracowników. W swojej karierze obejmował przez kilka lat również stanowisko Prezesa spółki Zelmer PRO.
Charakteryzuje się szeroką wiedzą w szczególności z zakresu Lean manufacturing i Industry 4.0. Ukończył m.in. studia z zakresu Zarządzania Jakością na Politechnice Wrocławskiej oraz biznesowe w jednym ze znanych zachodnich koncernów przemysłowych . Posiada liczne certyfikaty związane z Operational Excellence. W 2015 roku został uznany najlepszym Plant Menadżerem w Polsce w 3 edycji CEE Manufacturing Excellence Awards 2015. Aktualnie sprawuje również funkcję członka Rady Nadzorczej w spółce Paged z grupy Thumos.
Marcin Marszałek
Członek Zarządu Europa Systems
Ekspert z  ponad 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie intralogistyki. Posiada gruntowną wiedzę na temat technologii zautomatyzowanych systemów magazynowo-produkcyjnych oraz doświadczenie w sprzedaży szczególnie na rynkach niemieckojęzycznych (D-A-CH). Specjalizuje się w sektorach Tire i Retail. Absolwent Fachhochschule Oldenburg, Politechniki Szczecińskiej z dyplomem Inżynier Europejski oraz ICAN ManagementTM 2017 - ICAN Institute.

Jest kluczową postacią w historii i rozwoju Europa Systems - firmy o rodzinnych korzeniach, z którą związany jest od 2001 roku. Marcin zajmował szereg stanowisk kierowniczych w Europa Systems. Był między innymi w latach 2001-2006 Kierownikiem Działu Przygotowania Produkcji, następnie Dyrektorem Zakładu, a od 2013 roku Dyrektorem Sprzedaży. Od 2016 roku pełni funkcję Członka Zarządu Europa Systems.  Współpracuje z europejskimi jednostkami gospodarczymi takimi jak m.in. IHK. Z jego inicjatywy Europa Systems wdrożyła w 2016 roku nową kategorię  produktów -  systemy samojezdnych wózków AGV.  Prywatnie -  pasjonat górskich szlaków, szczególnie polskich i jazdy rowerem.