Profesjonalny magazyn blach to oszczędność czasu i miejsca

2014-07-21
Profesjonalny magazyn blach to oszczędność czasu i miejsca Jak działa magazyn blach?

Na magazyn blach składa się regał i ruchoma winda. Zadaniem windy jest pobieranie lub umieszczanie półek w docelowych lokalizacjach. Półki umieszczone zostają na specjalnie skonstruowanych prowadnicach wpływających na płynną pracę magazynu. Ich rozstaw uzależniony jest od rodzaju i wielkości składowanego materiału. Minimalny rozstaw wynosi 200, a maksymalna ilość półek w jednym regale może dochodzić do 25 sztuk. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest poszerzenie podstawowego zakresu działania magazynu. Konstrukcję można rozszerzać, aż do bardzo zaawansowanych systemów poprzez dokładanie dowolnej ilości i rodzaju półek. Wedle potrzeb, rozwiązanie można łączyć z innymi systemami występującymi w magazynie, modyfikując tym samym jego pierwotną funkcję. Magazyn blach może być sterowany ręcznie lub zdalnie przez operatora panelu operacyjnego. Dzięki integracji z systemami informatycznymi, możliwe jest np. planowanie automatycznego wprowadzania ładunku, prowadzenie rejestru ? system informatyczny dostarcza danych o tym, jakie produkty oraz w jakiej ilości przeszły przez magazyn w danym okresie, jaki jest stan obecny etc.

Najważniejsze korzyści wynikające z wdrożenia magazynu blach
  • Pozwala zaoszczędzić miejsce.
  • Pozwala zaoszczędzić czas na załadunek oraz rozładunku, dzięki skróconemu czasowi dostępu do składowanych produktów lub towarów.
  • Zajęcie niewielkiej powierzchni co pozwala na obniżenie kosztów magazynowania.
  • Możliwość składowania towarów o dużych gabarytach i dużej wadze na minimalnej powierzchni.
  • Łatwy w obsłudze.
  • Przy integracji z systemem informatycznym, pozwala na prowadzenie monitoringu stanów magazynowych.
  • Magazyn blach posiada profesjonalne zabezpieczenia chroniące zarówno operatora, jak i pozostałe osoby pracujące w jego otoczeniu.

Ten wszechstronny system magazynowania może być wykorzystywany w niemal każdej dziedzinie przemysłu i na każdym etapie produkcji czy magazynowania. Idealnie sprawdzi się zarówno w narzędziowi, jak i hali produkcyjnej.

pixel