W ramach obszaru rozwoju systemu informatycznego kluczowe będzie opracowanie dostosowanej do specyfiki procesu mycia i suszenia platformy sprzętowo-programowej integrującej obszary mechaniczny, sterowania i robotyki z zaawansowanym oprogramowaniem do gromadzenia, wizualizacji i maszynowej analizy danych oraz skutecznymi metodami diagnozowania procesu i kluczowych podzespołów urządzenia myjącego.
Nowatorskie dysze suszące oraz system filtracji wykorzystujący naświetlanie UV, modularyzację urządzania, a także przeprowadzenie analizy materiałów użytych w projekcie pod kątem korozyjności w środowisku pracy oraz dobór alternatywnych środków myjących wraz z dokonaniem ich oceny oddziaływania na środowisko. Efektem będą wymierne korzyści, tj. zwiększenie niezawodności i obniżenie kosztów eksploatacji, elastyczność, autonomię użytkowania i możliwość personalizacji systemu, poprawę bezpieczeństwa w zakresie rozprzestrzeniania bakterii i wirusów, funkcjonalności diagnozowania nieprawidłowości w procesie mycia i eksploatacji podzespołów urządzenia.
W projekcie opracowana zostanie platforma sprzętowo-programowa, integrująca obszar mechaniczny i sterowania z zaawansowanym oprogramowaniem do gromadzenia, wizualizacji i maszynowej analizy danych (AI), dostosowanej do specyfiki procesu, która umożliwi gromadzenie i inteligentne przetwarzanie danych dotyczących realizacji procesu transportu, użytkowania i eksploatacji systemu, a także jego kluczowych podzespołów.
System aPCS będzie również umożliwiał przeprowadzenie automatycznej diagnostyki urządzeń. Projekt zakłada opracowanie rozwiązania o wysokiej elastyczności, podwyższonej efektywności realizacji procesu, niezawodności, trwałości urządzenia i zredukowanych kosztach eksploatacji.
Przedsięwzięcie obejmuje realizację linearnego projektu, składającego się z modułów B+R i internacjonalizacja, dla których punktem wyjścia będzie przeprowadzenie prac rozwojowych (PR), obejmujących opracowanie innowacyjnego w skali, co najmniej rynku polskiego produktu w postaci systemu przenośników do transportu materiałów lekkich z zawansowanymi komponentami IT i automatyki do sterowania procesami logistycznymi w e-Commerce o wysokiej energooszczędności, niezawodności i efektywności realizacji czynności serwisowych i utrzymania ruchu, zaplanowanych w 5 etapach: