Przenośniki rolkowe w transporcie wewnętrznym

2014-09-09
Przenośniki rolkowe w transporcie wewnętrznym Przenośniki rolkowe w transporcie wewnętrznym

Znajdują szerokie zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych czy centrach logistycznych. Systemy transportu bliskiego są opracowywane specjalnie po to, aby wspomagać prace, a przy tym obniżać koszty jej realizacji. W transporcie bliskim jednymi z często wykorzystywanych urządzeń są przenośniki rolkowe.

Czym są przenośniki rolkowe?

Przenośnikami rolkowymi nazywa się takie przenośniki, które wyróżniają się zwartą konstrukcją, bazując na rolkach. Ładunki transportowane są po płaskiej powierzchni, która stanowi miejsce styku rolek. Rolki wykorzystywane w przenośnikach mogą być napędzane, czyli poruszać się samoczynnie, lub też nie ? wtedy poruszają się pod wpływem przesunięcia ładunku, określa się je mianem grawitacyjnych. Przenośniki znajdują zastosowanie w przenoszeniu głównie większych obiektów, nie są wykorzystywane w transporcie materiałów sypkich. .

Jak buduje się przenośniki rolkowe?

W przypadku przenośników rolkowych podobnie jak innego rodzaju przenośnikach w transporcie bliskim niezbędne jest właściwe zaprojektowanie całego systemu. Firma Europa Systems, a także inne firmy działające w branży transportu bliskiego oferują kompleksowe rozwiązania, które obejmują opracowanie projekt, a także jego wykonanie i wdrożenie.

Rodzaje rolek transportowych

Przenośniki mogą mieć różne rodzaje rolek transportowych. Dopasowuje się je do ciężaru towarów, każda rolka ma określone maksymalne obciążenie, dlatego należy brać to też pod uwagę pod kątem dopasowania właściwych komponentów. Rolki mają także różne płaszcze, na przykład mogą być w całości wykonane z metalu, mogą być też wyprodukowane z tworzywa sztucznego. Oprócz rolek standardowych można również zakupić rolki wielokierunkowe, które znajdują zastosowanie w szczególności w przypadku stołów do przesuwania pakowanych materiałów, elementów czy innych ładunków.

Indywidualne rozwiązania

Przenośniki rolkowe wyróżniają się budową modułową, dlatego mogą być indywidualnie dopasowane do różnych przestrzeni. Przenośniki są indywidualnie dopasowane do konkretnego zastosowania, w tym do rodzaju przenoszonych ładunków, ich ciężaru, także do kształtu pomieszczeń, aby uzyskać najlepszą wydajność. Nawet małe niedopracowanie może spowodować, że system nie będzie działał sprawnie, obniżając produktywność zakładu. Podsumowując, dzięki przenośnikom rolkowym w transporcie bliskim można uzyskać optymalne efekty. Są to żywotne i wszechstronne urządzenia, które można dopasować indywidualnie do konkretnego zastosowania ? to powoduje, że są niezawodne i tak chętnie wybierane.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2014
pixel