Przenośniki transportowe – nowe czy używane?

2014-04-12
Przenośniki transportowe – nowe czy używane?

Transport bliski w przedsiębiorstwach w dużej mierze bazuje na wykorzystaniu przenośników transportowych, głównie rolkowych oraz taśmowych. Dzięki nim można uzyskać optymalne efekty w realizacji transportu różnego rodzaju ładunków, między innymi paczek, materiałów sypkich, produktów małogabarytowych czy nawet palet. Przenośniki są dostępne w pełnej gamie wariantów i można dobrać je indywidualnie do zakresu prowadzonych prac. Niestety, kompletne wyposażenie firmy w urządzenia transportu bliskiego jest dość drogie. Dlatego coraz więcej firm interesuje się używanym sprzętem. Czy to dobre rozwiązanie?

Nowe, na wymiar i z gwarancją

Jeżeli cena nie gra roli, liczy się komfort i indywidualne dopasowanie, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie całego systemu na zamówienie. To rozwiązanie, które ma szereg zalet. Wysoka cena nie jest zatem tym elementem, którym kierują się przedsiębiorcy zorientowani na efektywność pracy. Systemy transportu bliskiego są projektowane indywidualnie na zamówienie, sprzęt jest dobierany precyzyjnie do danej przestrzeni, aby wykorzystać ją optymalnie. Urządzenia wchodzące w skład systemu otrzymują gwarancję i w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na fachowe wsparcie w postaci darmowego serwisu gwarancyjnego.

Używane, tańsze, ale nie zawsze dopasowane

Używane systemy przenośników transportowych są interesującą alternatywą dla zakupu nowych. Ich największym atutem jest przystępna cena, dlatego budzą zainteresowanie tych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na szeroko zakrojoną inwestycję. Używane przenośniki taśmowe i rolkowe są dostępne w różnych wariantach, niemniej nie zawsze mogą być dopasowane idealnie do danego zastosowania ? może być konieczna wymiana rolek czy też przeprojektowanie inwestycji ze względu na brak określonych komponentów. Dodatkowo problemem może być serwis ? nieraz nie można zakupić już w określonych części zamiennych, trzeba wykonywać je na zamówienie lub sprowadzać, z czym wiążą się dodatkowe koszty.

Zalety i wady produkcji seryjnej

Produkcja seryjna, podobnie jak inne typy produkcji, ma swoje wady oraz zalet. Aby uzyskać jak najlepszą produktywność w zakładzie pracy, konieczne jest zatem dopasowanie typu produkcji do potrzeb.

Gdzie zamówić przenośniki?

Systemy transportu bliskiego oferowane są obecnie w różnych firmach. W Europa Systems można zakupić je w przystępnych cenach jako nowe z kompleksową usługą projektowania i doradztwa. Działają także firmy, które specjalizują się w sprzedaży używanych przenośników. Jeżeli planuje się taki właśnie zakup, warto wcześniej sprawdzić różne oferty. Zwykle kupujący jest wtedy dość ograniczony dostępnością poszczególnych elementów systemu, dlatego jeżeli chce się kupić jego komplet w jednej firmie, najlepiej wystosować zapytanie ofertowe i sprawdzić, czy możliwe jest jego zakupienie.

pixel