Welcome on Board

INNOVATION DAY by Europa Systems

Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems otwarte!

5 sierpnia w gronie 150 znakomitych gości z Polski i Europy otworzyliśmy Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems. Przez cały dzień w ramach Innovation Day prezentowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, a podczas wieczornego spotkania biznesowego na największym żaglowcu świata rozmawialiśmy o tym, jak automatyzacja procesów pozwala dziś firmom złapać wiatr w żagle.  

W nowym Centrum Badań i Rozwoju oraz w Europa Systems będzie pracowało 200 polskich inżynierów. W ciągu 5 lat zatrudnienie wzrośnie do poziomu 300 osób. Na ponad 2100 m2 powierzchni powstawać będą projekty i produkty rozwiązujące intralogistyczne problemy firm w całej Europie. Już teraz w swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniu mamy na koncie realizacje w ponad 35 krajach. Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to kolejny milowy krok  w naszym rozwoju.

W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistyce – powiedział podczas otwarcia Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.  

Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to święto i jest nam niezmiernie miło, że tego dnia możemy celebrować je w tak znakomitym gronie ponad 150 gości z Polski i Europy. Gratuluję firmie i życzę kolejnych sukcesów  – dodał Tomasz Modzelewski Prezes PAGED SA.  

Szczecin i region zachodniopomorski stają się doskonałym zagłębiem logistycznym. Obecność w regionie takich firm jak Europa Systems, Zalando czy Amazon potwierdzają, że nasza przewaga konkurencyjna rośnie każdego dnia – podkreślał Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Michał Przepiera.

 

Centrum Badań i Rozwoju otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że w projektach na dofinansowanie B+R firma pokonała takie marki jak Solaris czy Asseco. Wartość projektów badawczych to 13 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z dofinansowania. W CBiR obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy  i zaplecze techniczne. Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.  Europa Systems po sukcesie rynkowym produktu ES Gear – AGV automatyczny i samojezdny wózek transportowy zapowiada kolejne przeboje. Pierwszych produktów zrealizowanych w CBiR możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.     

 

 Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to ważne wydarzenie dla naszej firmy  i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy celebrować je w tak znakomitym gronie gości z Polski i Europy. Wśród firm, które przyjęły nasze zaproszenie znalazły się takie marki jak : CIMCORP, FlexLink, Brigdestone, Carlsberg, Europapier, Bakoma, jak również PAGED SA i Spółki należące do Holdingu.  

 

Zwieńczeniem Innovation Day był wieczór na pokładzie największego żaglowca świata SEDOV podczas finału regat The Tall Ships Races. Goście w przyjemnej atmosferze mogli delektować się koncertem Andrea Bocelli i pokazem sztucznych ogni.    

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji INNOVATION DAY! Europa Systems Team.  

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH ZDJĘĆ  

Zobacz jak „World class quality, made in Poland” nabiera wiatru w żagle!

 

pixel