Winda paletowa

2021-04-14
Winda paletowa

Dla producenta specjalizującego się w rozwiązaniach magazynowych oraz zautomatyzowanych załadunkach w Finlandii wyprodukowaliśmy komponent systemu transportu palet ? windę paletowa.

Wdrożone dla Klienta urządzenie służy do transportu na paletach nawozu przy maksymalnej wadze ładunku do 3600 kg. System podzielony jest na dwa piętra. Pierwsze piętro to zbiór przenośników łączących się ze starym istniejącym systemem przez który palety będą wprowadzane na nowe przenośniki. Z tego piętra palety zjeżdżają za pomocą windy, której wydajność sięga 60 palet/h. Na parterze palety odbierane są za pomocą wózków widłowych i załadowywane na przenośniki transportujące do urządzeń klienta i dalej na ciężarówki. Puste palety przemieszczane są do magazynów palet, a dalej stosy do miejsca odbioru przez wózki widłowe.

W systemie używane są dwa rodzaje palet o wymiarach: 1600x1300 mm oraz 1800x1100 mm. Wysokość windy wynosi 10813 mm, a jej maksymalna prędkość to ok. 12 m/min. Urządzenie wyposażone jest w dodatkowe elementy zabezpieczające m.in. łańcuchy, gwarantując stabilność oraz bezpieczny transport ładunków na paletach.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2021
pixel