Zautomatyzowane systemy transportowe – jak działają?

2014-07-31
Zautomatyzowane systemy transportowe – jak działają? Linie transportu palet

Linie transportu palet to połączone ze sobą przenośniki przemieszczające zarówno palety puste, jak i załadowane. Najczęściej służą transportowi palet drewnianych Euro (lub o innych wymiarach np. 1200×1000 mm, 1200×1200 mm), palet tworzywowych, palet chemicznych, skrzyniopalet, palet stalowych czy skrzyń stalowych o podbudowach różnego rodzaju. Możliwy jest transport ładunku o różnych gabarytach (wysokość robocza to ok. 400 mm ? 600 mm) i masie (od ok. 150 kg/paletę do ok. 1000 kg/paletę) oraz różnej prędkości (od ok. 10 m/min do ok. 18 m/min).

Systemy przetwarzania zamówień

System przetwarzania zamówień idealnie sprawdza się do dystrybucji owoców, warzyw, produktów świeżych czy żywności w ogóle. Umożliwia w pełni automatyczne przetwarzanie, przygotowanie oraz dostarczenie zamówień z punktu zakupu czy sprzedaży. Dzięki temu towar może zostać bezpośrednio przetransportowany do sklepu. System składa się zwykle z robotów bramowych zbierających w stosy jednostki z zamówionymi produktami. Następnie odpowiednie ilości towaru zostają przekazane do załadunku np. na palety. Systemy o modułowej budowie umożliwiają idealne dostosowanie do potrzeb danej linii transportowej.

Linie transportu kartonów i pojemników

Linie transportu kartonów i pojemników stanowią połączone zestawy przenośników taśmowych, rolkowych oraz paskowych. Ich przeznaczeniem jest transport kartonów oraz pojemników tworzywowych. Możliwy jest transport kartonów o zróżnicowanych gabarytach i masie. Kartony mogą byś prowadzone od samego początkowego etapu produkcyjnego do końcowej części linii, gdzie następuje układanie. Podczas przejazdu kartonów możliwe jest odczytywanie kodów kreskowych, przy pomocy których można określić np. trasę przejazdu wybranych partii ładunku. Podczas procesu projektowania systemu zwykle możliwe jest dostosowanie wszelkich parametrów, np. szerokości roboczej. Automatyzacja procesu transportu materiałów, produktów czy pojemników wewnątrz przedsiębiorstwa, to sposób na oszczędności czasu i miejsca. To także możliwość efektywnego wpływania na jakość oraz wydajność pracy linii produkcyjnej.

pixel