Slider
  • Obrotnica
  • Obrotnica
  • Obrotnica
  • Obrotnica

Obrotnica

  • Urządzenie transportu poziomego, którego głównym zadaniem jest zmiana kierunku przemieszczania
  • transportowanego ładunku.
Automatyzacja systemu transportu
Obrotnica służy do zmiany kierunku przemieszczania transportowanego ładunku. Zakres pracy obrotnicy wynosi od 90 do 360 stopni. Urządzenie cechuje się niewielkimi rozmiarami, w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego typu.
Zalety

Realizacje i zastosowania
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
Szczegółowy opis
Obrotnica to urządzenie stosowane w automatyzacji procesów technologicznych, przeznaczone do miany kierunku transportu pakietów przez ich obrócenie w płaszczyźnie poziomej. Urządzenie umożliwia odbiór oraz wyładunek materiału na przenośnikach ustawionych pod dowolnym katem. W zależności od potrzeb obrotnice mogą być wykonane z zewnętrznym przenośnikiem: rolkowym, łańcuchowym, taśmowym i paskowym. Dodatkowymi elementami, usprawniającymi funkcjonowanie obrotnic, mogą być:
prowadnice boczne, odbojniki, systemy zabezpieczające przed wyjazdem oraz czujniki obecności transportowanego ładunku (np. rolka najazdowa). Po za zmianą kierunku wykorzystywane są również do sortowania produktów na kilka linii przenośników lub ich koncentracji na jednej linii. Obrotnicę można stosować między innymi do transportu palet, koszy, pojemników, skrzyń, kartonów czy innych ładunków, najczęściej stosowane są przy transporcie palet.
Produkty powiązane
System transportu palet
System transportu palet
Linia przenośników do transportu palet przeznaczona jest dla procesów technologicznych, magazynowania i dystrybucji, gdzie do celów transportowania określonego ładunku używane są palety.
Przejdź do produktu
Krzyżówka
Krzyżówka
Urządzenie transportu poziomego, którego głównym zadaniem jest prostopadła zmiana kierunku ruchu ładunku.
Przejdź do produktu
Zamknij
Jplayer
pixel