• ASRS - Układnice paletowe
  • ASRS - Układnice paletowe
  • ASRS - Układnice paletowe

ASRS - Układnice paletowe

  • Wyższy poziom automatyzacji magazynu z ASRS od Europa Systems
Nasz ASRS pomaga firmom produkcyjnym i handlowym zwiększać konkurencyjność, poprzez automatyzację magazynu, optymalizację kosztów operacyjnych oraz monitoring przepływu materiałów i produktów.

Automatyzacja magazynu z wykorzystaniem układnic paletowych ASRS (Automated Storage and Retrieval System) to wydajniejsza i bardziej ergonomiczna praca bez pomyłek. Ruchy magazynowe, związane z obsługą palet są optymalizowane, współpracując z systemami nadrzędnymi. Istotnym aspektem jest eliminacja pracy ręcznej oraz wykluczenie wózków widłowych, które szkodliwie wpływają na środowisko. Wszystko to wpływa na minimalizowanie ryzyka błędów w cyklach magazynowania produktów na paletach oraz daje wymierne korzyści z usprawnienia procesów.

Zastosowanie
Automatyczny magazyn wysokiego składowania pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową, optymalizując koszty składowania towarów na paletach. Układnice paletowe przyspieszają dostęp do produktów, jednocześnie czyniąc go w pełni zautomatyzowanym i bezpiecznym.
Zalety
• Automatyzacja procesów składowania
• Praca w środowisku trudnym dla ludzi
• Precyzyjne sekwencjonowanie ładunków na palecie
• Integracja z systemami nadrzędnymi ERP, SAP, przetwarzanie, monitorowania i wizualizacji danych w czasie rzeczywistym wraz z dostępem do danych historycznych (towary nisko, średnio i wysokorotujące).
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
CASE STUDY OSM PIĄTNICA
CASE STUDY OSM PIĄTNICA
WYŻSZY POZIOM AUTOMATYZACJI MAGAZYNU Z ASRS
Układnice paletowe ASRS doskonale sprawdzają się w zastosowaniach, w których duże ilości towarów na paletach przemieszczają się w trakcie operacji produkcyjnych lub dystrybucyjnych. Składowanie produktów za pomocą ASRS umożliwia kontrolowanie danych o zapasach w czasie rzeczywistym — eliminując potrzebę fizycznych inspekcji zapasów, a także zapewniając przez cały czas bezpośredni dostęp do produktów. Wykorzystanie ASRS zwiększa przepustowość i wydajność, oszczędza miejsce oraz pozwala zmniejszyć koszty operacyjne.Pobierz case study
Szczegółowy opis
Układnica paletowa ASRS, czyli rozwiązanie pozwalające na składowanie palet na regałach, umożliwia automatyczny dostęp do nich w magazynie odkładczym. Odbiorem palety z półki zajmuje się karetka układnicy, transportująca ją na system zintegrowanych przenośników paletowych,z których towar jest przekazywany do dalszej logistyki wewnętrznej. Układnice magazynowe ASRS przystosowane są do obsługi ładunków o wadze do 1,5 t, ale możliwe są rozwiązania projektowane pod Klienta, obsługujące ładunki cięższe.
W przypadku automatycznego załadunku masa palet jest uzależniona od jego ładowności (liczby palet jakie zabiera układnica). System przygotowania pakietu palet na załadunek może zostać wyposażony również w dodatkowe moduły kontrolne jak bramka obrysu, waga czy skanery bezpieczeństwa. Zadaniem tych rozwiązań jest efektywne zarządzanie napływającym strumieniem palet oraz eliminacja ryzyk wprowadzenia do systemu niepożądanej jednostki logistycznej.

Dane techniczne

Rodzaj układnicyOpisMaksymalna prędkość jazdy PrzyspieszenieZaletyDodatkowe wyposażenie
ASRS 25/1500 2MDwumasztowa układnica o maksymalnej wysokość 25 metrów przetwarza materiały na paletach o maksymalnej wadze 1 500 kg240 m/min0.6 m/s2Wysoka wydajność pracy i praca w systemie start-stop / Platforma konserwacyjna / Teleskopowe widły do transportu towarów o różnych wymiarachFunkcja sprzężenia zwrotnego energii (opcjonalnie) / Funkcja nadzoru wideo (opcjonalnie) / Model dla mroźni do -30 ℃ (opcjonalnie)
ASRS 20/300To rodzaj średniej wielkości układnicy na wysokość montażu mniejszą niż 20 metrów o ładowności do 300 kg. 240 m/min1.5 m/s2Teleskopowe widły do transportu towarów o różnych wymiarach Podwójny napęd z serwomechanizmem kontrolnym (opcjonalnie) / Funkcja nadzoru wideo (opcjonalnie) / Pancerz ogniodoporny (opcjonalnie) / Funkcja skanowania bezpieczeństwa korytarza (opcjonalnie)
ASRS 25/1500 1MTo niezwykle wydajne układnice jednomasztowe, których wysokość dochodzi do 25 metrów i mogą być załadowane maksymalnie do 1 500 kg.200 m/min0,55 m/s2Podwójna platforma konserwacyjna Funkcja sprzężenia zwrotnego energii (opcjonalnie) / Funkcja nadzoru wideo (opcjonalnie) / Seria dla mroźni do -30 ℃ (opcjonalnie)
Korzyści
Optymalizacja

Optymalne wykorzystanie miejsca na magazynie

Wydajność

Zwiększenie wydajności i przepustowości magazynu

Bezpieczeństwo

Redukcja niebezpieczeństwa pracy i produktów

Oszczędności

Obniżenie kosztów energii i pracy

Zamknij
Jplayer
pixel