AMP
  • System transportu i buforowania kontenerów
  • System transportu i buforowania kontenerów
  • System transportu i buforowania kontenerów

System transportu i buforowania kontenerów

  • System transportu i buforowania kontenerów zarówno termoizolacyjnych jak i siatkowych usprawnia procesy związane z intralogistyką produktów FMCG.
ZAUTOMATYZOWANE SYSTEMY TRANSPORTU
System zapewnia nieprzerwany transport artykułów, krótki czas załadunku i rozładunku oraz maksymalizację powierzchni strefy buforowej. Nasze rozwiązania mogą być wyposażone i integrowane z urządzeniami wspierającymi procesy transportowe np. poprzez integracje z urządzeniami myjącymi.
Parametry
do 300 kg/kontener
do 300 kontenerów/h
ponad 800 kontenerów
Realizacje i zastosowania
Nasze zautomatyzowane systemy transportu kontenerów termoizolacyjnych znalazły zastosowanie wśród takich klientów jak REWE oraz przede wszystkim w branży RETAIL.
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
Case study centrum dystrybucyjne
Case study centrum dystrybucyjne
Podniesienie wydajności procesów i optymalizacja wykorzystania powierzchni magazynowej.
Wiodący gracz sieciowego handlu detalicznego w Europie, wraz z rozwojem sieci handlowej, zdecydował się na modernizację systemu transportu i buforowania kontenerów termoizolacyjnych. Wdrożenie systemu transportowego miało na celu zapewnienie optymalnej wydajności procesów logistycznych w centrach dystrybucyjnych.

Europa Systems zaprojektowała, wyprodukowała i wdrożyła w centrum dystrybucyjnym wielopoziomowy, automatyczny system przeznaczony do transportowania kontenerów.
Pobierz case study
Szczegółowy opis
Standardowy system jest budowany jako wielopoziomowa konstrukcja stalowa, na której zamontowane są urządzenia transportowe takie jak: przenośniki i windy łączące poszczególne poziomy. Urządzenia transportowe układają się w niezależne linie transportowe, łączące początek kanału transportowego z jego końcem. Dzięki niezależnym liniom transportowym zapewniona jest redundancja, gwarantująca ciągłą dyspozycyjność systemu nawet w przypadku awarii pojedynczej linii, a zastosowanie konstrukcji wielopoziomowej pozwala na kilkukrotne zwiększenie efektywnej powierzchni magazynowej. Linia została również zintegrowana z urządzeniami myjącymi . Transport w całym systemie jest od stacji załadowczej do urządzeń myjącosuszących, następnie od punktu mycia do strefy buforowej i dalej do strefy odbioru odbywa się to automatycznie. Wielopoziomowy, automatyczny system przeznaczony jest do transportowania kontenerów termoizolacyjnych oraz wózków siatkowych.
Kontenery to urządzenia transportowe trwałe, o konstrukcji gwarantującej wielokrotne użycie. Ich zadaniem jest przechowywanie. Po strefie buforowej przemieszczają się puste. Ze względu na zastosowanie wyróżniamy:
  • Kontenery rolkowe – rozwiązanie przeznaczone do składowania luźnych towarów, opakowań, worków czy pojemników.
  • Kontenery termoizolacyjne – idealne urządzenie logistyczne do magazynowania świeżych i mrożonych produktów do tzw."zimnego łańcuchu dostaw".
Wózki siatkowe to urządzenia wyposażone w poziomą platformę, zamkniętą siatkowymi burtami z dwóch lub czterech stron. Podobnie jak kontenery przemieszczają się puste po obszarze buforowym. Służą do składowania produktów szybko zbywalnych takich jak: produkty spożywcze, napoje czy alkohole.

Dane techniczne

NośnośćCzas ładowaniaPojemność sfery buforowej
do 300 kg/kontenerdo 300 kontenerów/hw zależności od warunków, nawet ponad 800 kontenerów
Korzyści
Wydajność

Zwiększenie wydajności i przepustowości magazynu

Optymalizacja

Optymalne wykorzystanie miejsca na magazynie

Oszczędności

Obniżenie kosztów energii i pracy

Bezpieczeństwo

Redukcja niebezpieczeństwa pracy i produktów

Produkty powiązane
System transportu palet
System transportu palet
Linia przenośników do transportu palet przeznaczona jest dla procesów technologicznych, magazynowania i dystrybucji, gdzie do celów transportowania określonego ładunku używane są palety.
Przejdź do produktu
Roboty Gantry - Automatyczny system kompletacji zamówień
Roboty Gantry - Automatyczny system kompletacji zamówień
Zrobotyzowany system kompletuje przesyłkę według zamówień składanych przez odbiorcę.
Przejdź do produktu
Zamknij
Jplayer
pixel