Slider
  • Przenośnik rolkowy napędzany
  • Przenośnik rolkowy napędzany
  • Przenośnik rolkowy napędzany
  • Przenośnik rolkowy napędzany

Przenośnik rolkowy napędzany

  • Służy do transportu ładunków o zwartej budowie i o regularnym kształcie podstawy.
Automatyzacja systemu transportu
Przenośniki rolkowe napędzane znajdują zastosowanie zarówno w transporcie elementów o stosunkowo niewielkiej masie jak i do ciężkich elementów. Masa transportowanych ładunków może mieścić się w zakresie od dziesiątych części kilograma do kilku tysięcy kilogramów.
Zalety

Realizacje i zastosowania
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
Szczegółowy opis
Budowa przenośników rolkowych napędzanych: W zależności od przeznaczenia mogą mieć różną budowę i konstrukcję. Przenośniki z tej grupy mogą być dostosowane do zadawania i odbierania palet wózkiem widłowym, wyposażone w system do centrowania i pozycjonowania ładunku bądź umożliwiać akumulację ładunku. Napęd odbywa się najczęściej poprzez łańcuchy, ale w zależności od obciążenia i właściwości transportowanego materiału, możliwy jest również napęd pasami zębatymi lub specjalnymi paskami okrągłymi. Za zmianę kierunku ruchu transportowanych elementów odpowiada obrotnica z zewnętrznym przenośnikiem rolkowym pracująca w zakresie do 360°. W przypadku unoszeń wykorzystywane są rozwiązania mechaniczne, pneumatyczne lub hydrauliczne. Szeroka gama dostępnych elementów dodatkowych dla przenośników rolkowych napędzanych umożliwia zastosowanie ich w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Dodatkową zaletą przenośników rolkowych jest stabilna konstrukcja ramy i podpór wykonanych z profili stalowych. Elementy użyte do produkcji przenośników rolkowych są najwyższej jakości, co gwarantuje długoletnią trwałość.
Standardowe rodzaje przenośników rolkowych z napędem:
Przenośniki AU120 posiadają rolki z podwójnym kołem łańcuchowym 5/8″x3/8″ wykonanym ze stali węglowej, napęd przenoszony jest z rolki na rolkę, mogą pracować rewersyjnie.
Przenośniki AU100 S posiadają rolki z podwójnym kołem łańcuchowym 1/2″ x 5/16″ wykonanym ze stali węglowej, napęd przenoszony jest z rolki na rolkę, mogą pracować rewersyjnie.
Przenośniki AU100 L posiadają rolki z podwójnym kołem łańcuchowym 1/2″ x 5/16″ wykonanym z tworzywa sztucznego, napęd przenoszony jest z rolki na rolkę, mogą pracować rewersyjnie.
Przenośniki RTA SLposiadają rolki z pojedynczym kołem łańcuchowym 1/2″ x 5/16″ wykonanym z tworzywa sztucznego, napęd rolek odbywa się tangencjalnie, mogą pracować jako przenośniki akumulacyjne.
Przenośniki RTA FL posiadają rolki z pojedynczym kołem łańcuchowym 1/2″ x 5/16″ wykonanym z tworzywa sztucznego, napęd rolek odbywa się tangencjalnie.
Produkty powiązane
Przenośnik taśmowy
Przenośnik taśmowy
Rozwiązanie w transporcie wewnętrznym, wykorzystywane jako samodzielne urządzenia w magazynach i sortowniach lub jako elementy kompletnych linii montażowych, produkcyjnych czy magazynowych.
Przejdź do produktu
Przenośnik rolkowy nienapędzany
Przenośnik rolkowy nienapędzany
Doskonale nadaje się do budowy regałów przepływowych w centrach dystrybucyjnych
Przejdź do produktu
Zamknij
Jplayer
pixel