Slider
  • Przenośnik łańcuchowy
  • Przenośnik łańcuchowy
  • Przenośnik łańcuchowy
  • Przenośnik łańcuchowy

Przenośnik łańcuchowy

  • Przenośnik łańcuchowy głównie zastosowanie znajdują w transporcie palet, skrzyń i ładunków o nierównomiernym spodzie lub o dużych szerokościach, których nie można ułożyć na przenośnikach rolkowych.
Automatyczny załadunek i rozładunek luźnych paczek
Przenośnik teleskopowy jest rozwiązaniem do obsługi załadunku i rozładunku paczek. Po przedłużeniu minimalizuje potrzebę ręcznego noszenia produktów przez operatorów. W razie potrzeby punkt zrzutu lub odbioru można umieścić bezpośrednio po stronie operatora za pomocą prostego ruchu joystickiem.
Zalety

Realizacje i zastosowanie
Dzięki zastosowaniu w magazynach, przenośników teleskopowych, znacznie skraca się czas potrzebny na rozładunek i załadunek pojazdów, stąd też tak duża popularność tego rozwiązania w projektach nowych inwestycji magazynowych. Dodatkowa zaleta to łatwość instalacji oraz niski koszt zakupu i integracji z systemami już funkcjonującymi.
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
Szczegółowy opis
Zasada działania: W przenośniku łańcuchowym transportowane elementy przemieszczane są na cięgnach łańcuchowych. Ilość cięgien dobierana jest w zależności od rodzaju transportowanego towaru. Zachowanie stałej prędkości każdego cięgna umożliwiają koła łańcuchowe zamocowane na wałku napędowym z motoreduktora. Łańcuchy przemieszczają się po specjalnym profilu ślizgowym wykonanym z tworzywa sztucznego i w bezpieczny sposób transportują dowolne produkty. Profil ślizgowy charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie. Całość mocowana jest w sztywnej i stabilnej ramie. Przykładowe wykonania przenośników łańcuchowych: Przenośnik z łańcuchem akumulacyjnym : łańcuch akumulacyjny umożliwia wyrównanie wahań wydajności na produkcji lub w magazynie. Stosowany w bezstykowych strefach akumulacji palet, skrzyń i innych rodzajów nośników.
Przenośnik łańcuchowy z regulowanym rozstawem łańcuchów : regulowany rozstaw zapewnia swobodny transport produktów o zróżnicowanych rozmiarach.
Przenośnik łańcuchowy z nakładkami: nakładki zwiększają powierzchnię podparcia ładunku i zabezpieczają transportowane elementy przed uszkodzeniami.
Przenośnik łańcuchowy na obrotnicy : obrotnica z zewnętrznym przenośnikiem łańcuchowym umożliwia zmianę kierunku transportowanego medium. Zmiana kierunku odbywa się dzięki zastosowaniu mechanizmu obrotowego, na którym zamocowany jest przenośnik łańcuchowy. Zakres pracy obrotnicy wynosi do 360°.
Europa Systems produkuje również nietypowe konstrukcje oparte na przenośnikach łańcuchowych dostosowanie do specyfiki danej branży i indywidualnych potrzeb Klienta.
Produkty powiązane
Przenośnik rolkowy nienapędzany
Przenośnik rolkowy nienapędzany
Doskonale nadaje się do budowy regałów przepływowych w centrach dystrybucyjnych
Przejdź do produktu
Przenośnik taśmowy
Przenośnik taśmowy
Rozwiązanie w transporcie wewnętrznym, wykorzystywane jako samodzielne urządzenia w magazynach i sortowniach lub jako elementy kompletnych linii montażowych, produkcyjnych czy magazynowych.
Przejdź do produktu
Zamknij
Jplayer
pixel