Slider
  • Przenośnik paskowy
  • Przenośnik paskowy
  • Przenośnik paskowy
  • Przenośnik paskowy

Przenośnik paskowy

  • Przenośniki paskowe przeznaczone są do transportowania ładunków o niedużej masie i znacznych wymiarach.
Integracja z linią transportową
Transportery paskowe, dzięki swej konstrukcji mogą pracować, jako pojedyncze urządzenie lub mogą być dostosowane do linii produkcyjnych.
Zalety

Realizacje i zastosowania
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
Szczegółowy opis
Zasada działania: Podstawą przenośników paskowych jest szkielet wykonany z profili stalowych. Podstawowa wersja przenośnika składa się z minimum dwóch cięgien, przy czym ilość cięgien może być dowolna i dobierana w zależności od rodzaju transportowanego materiału. Każde cięgno może mieć niezależny system napinania i napędzania pasków transportowych. Napęd przekazywany jest od motoreduktora poprzez wałek napędowy, co umożliwia zachowanie stałej prędkości obrotowej każdego cięgna. Paski przemieszczają się po specjalnym profilu ślizgowym wykonanym z tworzywa sztucznego o wysokiej odporności na ścieranie.Całość mocowana jest w sztywnej i stabilnej ramie.
Rodzaje stosowanych pasków: paski zębate, okrągłe, klinowe z różnymi powierzchniami nośnymi. Przenośniki paskowe unoszone doskonale nadają się do współpracy z przenośnikami rolkowymi, zwłaszcza przy przekazywaniu ładunku z jednej linii transportowej na drugą. Unoszenie przenośników paskowych może być pneumatyczne, mechaniczne lub hydrauliczne. Istnieje możliwość zastosowania stołu hydraulicznego lub windy. Przenośnik paskowy z obrotnicą umożliwia zmianę kierunku transportowanego ładunku. Zmiana odbywa się dzięki zastosowaniu mechanizmu obrotowego, na którym zamocowany jest przenośnik paskowy.
Produkty powiązane
Przenośnik taśmowy
Przenośnik taśmowy
Rozwiązanie w transporcie wewnętrznym, wykorzystywane jako samodzielne urządzenia w magazynach i sortowniach lub jako elementy kompletnych linii montażowych, produkcyjnych czy magazynowych.
Przejdź do produktu
Przenośnik łańcuchowy
Przenośnik łańcuchowy
Przenośnik łańcuchowy głównie zastosowanie znajdują w transporcie palet, skrzyń i ładunków o nierównomiernym spodzie lub o dużych szerokościach, których nie można ułożyć na przenośnikach rolkowych.
Przejdź do produktu
Zamknij
Jplayer
pixel