Europa Systems inwestuje w Rzeszowie

 

Nowa nazwa jaką przyjmuje EDOCS Systems to Europa Systems Rzeszów. Głównymi produktami firmy są systemy sterujące procesami przemysłowymi i intralogistycznymi, autorskie oprogramowanie wspomagające rejestrację i przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym oraz rozwiązania IT automatyzujące zarządzanie procesami logistycznymi w  centrach e-Commerce (Warehouse Control System, Material Flow Control).   

Dla naszej firmy, połączenie spółek ma kluczowe znaczenie na drodze dalszego poszerzania zakresu oferowanych produktów i usług, budowania dopasowanej do potrzeb Klientów oferty, a tym samym wzmacniania pozycji firmy na rynku globalnym.    

"Realizując strategię rozwoju spółki Europa Systems, zainwestowaliśmy w istotne dla nas nowe kompetencje związane z technologiami informatycznymi oraz systemami sterowania. W Centrum Badań i Rozwoju w Żabowie k/Szczecina już dziś powstają nowoczesne rozwiązania z obszaru mechaniki i robotyki. Zespół z Rzeszowa swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu automatyki i IT wzmocni nasze kompetencje oraz uzupełni dotychczasowe portfolio produktów Europa Systems w tych obszarach. Dodatkową wartością dla rozwoju obydwu spółek będzie zacieśnienie współpracy z Politechniką Rzeszowską i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, a z czasem jej rozszerzenie na inne podmioty naukowe i badawcze” - wyjaśnia Marcin Tomkiewicz, Prezes Zarządu Europa Systems.     

„Dla zespołu EDOCS Systems połączenie spółek to kolejny krok w doskonaleniu kompetencji organizacyjnych i technologicznych. Jesteśmy przekonani, że pełna integracja pomoże nam w realizacji interesujących, złożonych projektów na całym świecie, szczególnie w intensywnie rozwijających się branżach e-Commerce, Retail oraz Tyre, gdzie w ostatnim czasie budowaliśmy nasze doświadczenia i kompetencje.   Liczymy także, że połączenie spółek wzmocni nasz obszar badawczo-rozwojowy i umożliwi pełniejsze jego wykorzystanie do opracowywania nowych zaawansowanych produktów" - komentuje Tomasz Żabiński, Wiceprezes Zarządu EDOCS Systems.    

“Dzięki tym decyzjom oraz synergii produktów i rozwiązań technologicznych obu zespołów, będziemy mogli już w pełni samodzielnie realizować kompleksowe projekty dla naszych Klientów, a tym samym urzeczywistniać wizję naszej firmy jako partnera pierwszego wyboru w obszarze rozwiązań intralogistycznych" – mówi Marcin Tomkiewicz, Prezes Zarządu Europa Systems.     

Projekt integracji spółek realizowany będzie na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy. Wpisuje się on w strategię rozwoju Europa Systems i ma na celu zapewnienie efektywnego realizowania innowacyjnych projektów, odpowiadających na kluczowe potrzeby rosnącej liczby klientów spółki na całym świecie.   

pixel