• Robot paletyzujący
  • Robot paletyzujący

Robot paletyzujący

  • Robot do paletyzacji to kompleksowe i wydajne rozwiązanie, przystosowane do obsługi uciążliwych procesów na magazynie i w fabryce.
Zrobotyzowana cela paletyzacji
Automatyzacja logistyki produkcji z wykorzystaniem zrobotyzowanej paletyzacji to konkurencyjne rozwiązanie gotowe sprostać wyzwaniom przed którym stoją firmy produkcyjne i logistyczne takim jak: optymalizacja kosztów wytwarzania, zwiększenie wydajności, większa elastyczność produkcji, ograniczone zasoby ludzkie.
Dane techniczne
Wydajność: do 40 kartonów / min.
Udźwig maksymalny: do 100 kg.
Duża elastyczność: (możliwość dostosowania do miejsca na hali produkcyjnej).
Możliwość jednoczesnej paletyzacji produktów doprowadzanych z jednej bądź dwóch linii produkcyjnych.
Kompaktowa budowa o małych gabarytach.
Możliwość konfiguracji w układy centralnych systemów paletyzacji.
Obsługiwane typy palet: INDU, EURO.
Maksymalna ilość palet w stosie: 15 szt.
Środowisko pracy: suche, między 5-40 stopni C.
Magazyn przekładek.
0,00 zł
/ szt.
Out Of Stock
ES ROBOTICS
ES ROBOTICS
UNIWERSALNE OPROGRAMOWANIE DLA ROZWIĄZAŃ ZROBOTYZOWANYCH
Europa Systems oferuje uniwersalne oprogramowanie do zarządzania – platformę integrującą różne rozwiązania robotyki, wraz z dostępem webowym - będącym cyfrowym bliźniakiem w postaci wizualnej, który umożliwia mobilne sterowanie z każdego miejsca w zakresie sieci Wi-Fi.
Szczegółowy opis
Roboty paletyzujące zwiększają bezpieczeństwo produktów w procesie paletyzacji, eliminują możliwość pomyłek jak również poprawiają warunki i komfort pracy pracowników zapewniając jednocześnie ciągłość procesu produkcyjnego. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak intuicyjny i łatwy w obsłudze kreator wzorów paletyzacji system umożliwia szybką konfigurację i wdrożenie nowego typu paletyzowanego asortymentu odpowiadając na nowe potrzeby rynku, konsumentów. Rozwiązanie dostępne w 2 modelach – Compact i Performance.
Robot do paletyzacji może zostać łatwo zintegrowany z dowolnym istniejącym systemem produkcyjnym. Paletyzacja to końcowy etap procesu produkcyjnego oraz przygotowanie do magazynowania towarów i ich dalszej dystrybucji, występuje praktycznie we wszystkich branżach, szczególnie w Retail, FMCG, ecommerce, 3PL - logistyka kontraktowa. Spośród zalet systemu paletyzacji, najistotniejsze z nich to dostosowanie urządzenia do wyzwań produkcyjnych, minimalizacja nakładów i szybki zwrot z inwestycji. Obsługa robota jest niezwykle prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Wysoka elastyczność paletyzera wynika z zastosowania manipulatora i generatora wzorów paletyzacji. Uniwersalny chwytak pozwala na paletyzację ładunków o zróżnicowanych formatach i masie. System może zostać wyposażony w zasobnik przekładek umożliwiając układanie przekładek papierowych w cyklu paletyzacji.

Dane techniczne

Typ Celi PaletyzacjiCompactPerformance
Możliwość nakładania przekładek Tak Tak
Konfigurowalny chwytakTak Tak
Automatyczny magazynek pustych palet ES-Pal TakTak*
Kreator wzorów paletyzacjiTak Tak
Rodzaje chwytakówPodciśnieniowe, mechaniczne ściskające, mechaniczne widłowe Podciśnieniowe, mechaniczne ściskające, mechaniczne widłowe
Wymiary systemu (mm) 6300 x 4000 x 3000 6300 x 4000 x 4400
Wysokość przenośników do palet (mm)90450-550
Wydajnośćdo 15 kartonów / mindo 40 kartonów / min
Maksymalna masa ładunku60 kg100 kg
Korzyści
Bezpieczeństwo pracy

Ograniczenie wypadkowości

Oszczędności

Obniżenie kosztów energii i pracy

Wydajność

Zwiększenie wydajności i przepustowości magazynu

Ekologia

Redukcja spalin z wózków widłowych

Zamknij
Jplayer
pixel