2023-06-01

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO KOMISJONOWANIA/KONFEKCJONOWANIA ZAMÓWIEŃ – NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Stanowisko automatycznego wyboru produktów jest systemem, który pozwala na zwiększenie wydajności w przypadku magazynowania produktów świeżych i przygotowywania ich do dystrybucji do sklepów i klientów. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu technologicznemu można oszczędzić czas i nakład pracy niezbędny do przygotowania palety z towarem i wysłania jej do punktu docelowego. Jest to niewątpliwa zaleta tego systemu, który polecany jest przedsiębiorcom szukającym podobnych rozwiązań w swoich magazynach. 

Warto wspomnieć o najważniejszych cechach systemu automatycznego wyboru produktów, które świadczą o zaawansowaniu tego rozwiązania i które mogą przyczynić się do podjęcia decyzji o zainwestowaniu w nowoczesne technologie, którymi są systemy przetwarzania zamówień: 

  1. Przepustowość – jest bardzo ważnymi czynnikiem w procesie dystrybucji towarów świeżych. Dzienne zapotrzebowania sklepów mogą się od siebie różnić. Czasem potrzebna jest większa ilość towaru, czasem mniejsza, ale zawsze trzeba spodziewać się konieczności przygotowania wielu dziesiątek czy setek skrzynek z produktami dla jednego odbiorcy. Dlatego przepustowość w tym systemie wynosi od 25000 do 40000 skrzynek na system. 
  2. Modułowość – pozwala na stopniowe rozbudowywanie systemu. Jest to cecha istotna dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie wprowadzić to rozwiązanie w sposób stopniowy, lub chce mieć pewność, że w miarę rozwoju firmy będzie miał możliwość rozbudowy całego systemu o kolejne elementy. Modułowość systemu automatycznego wyboru produktów pozwala na ograniczenie kosztów i dostosowanie systemu do aktualnych potrzeb. 
  3. Dostosowanie do dziennego przeładunku – podczas wdrażania systemu przetwarzania zamówień, istnieje możliwość stworzenia tylu stanowisk niezbędnych do magazynowania produktów, ile faktycznie jest wymagane w danym przedsiębiorstwie. Dzięki temu instalacja może zostać dostosowana do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorcy, bez ewentualności ponoszenia niepotrzebnych kosztów. W razie konieczności, wspomniana wyżej modułowość pozwala na rozbudowanie systemu o kolejne stanowiska. 
  4. Zastosowanie w sklepach – nie tylko punkty dystrybucji produktów świeżych, owoców, warzyw i żywności korzystać mogą z oferowanego systemu przetwarzania zamówień. Z tego systemu skorzystać mogą również sklepy, które dysponują znaczną przestrzenią magazynową i większą ilością towaru. Gromadzenie zapasów towarów jest rozsądnym posunięciem, biorąc pod uwagę okresy wzmożonego ruchu klientów detalicznych, dlatego system automatycznego wyboru produktów sprawdzi się doskonale w miejscach, gdzie komisjonowanie zamówień jest kluczowe. 
  5. Różnorodność przechowywanych produktów – ten aspekt może wydawać się jednym z najistotniejszych z punktu widzenia dystrybutorów różnego rodzaju produktów świeżych oraz z punktu widzenia sklepów ze znaczną powierzchnią magazynową. System automatycznego wyboru produktów pozwala na przechowywanie i magazynowanie skrzynek z różnymi rodzajami towaru. Nie ma ograniczeń w tym przypadku i jakiejkolwiek możliwości wprowadzenia nieporządku w przestrzeni magazynowej. 
  6. Różnorodność skrzynek w pojedynczym systemie – kolejny aspekt, który uznany może zostać za ogromną zaletę tego rozwiązania. Skrzynki o różnych rozmiarach i różnych typach mogą być przechowywane w jednym systemie. Daje to możliwość swobodnego magazynowania różnych produktów w jednym miejscu, do których dostęp jest ciągle łatwy i zautomatyzowany. Jest to tym bardziej istotne w przedsiębiorstwach, w których różnorodność towarów jest duża. 
  7. Śledzenie i namierzanie produktów w skrzynkach – podczas wyboru towaru, który ma zostać przekazany do transportu, liczy się precyzja i szybkość dostarczenia odpowiedniej skrzynki na paletę. Dzięki systemowi automatycznego wyboru produktów można bez problemu odnaleźć interesujący klienta produkt, bez konieczności używania kodów kreskowych czy etykiet RFID. Cecha ta usprawnia proces przygotowania towaru do wysyłki. 

Automatyczne komisjonowanie/konfekcjonowanie zamówień jest rozwiązaniem, które znacząco usprawnia pracę przy magazynowaniu i dystrybucji produktów świeżych. Różnorodność przechowywanych w jednym miejscu towarów jest niezwykle cenna i nie ogranicza możliwości magazynowych. Wysoka przepustowość tego systemu sprawia, że jest on idealny do zastosowania w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów świeżych. 

Poprzedni post

Następny post

Skip to content